English version
Новини → Новини

Члени Національної ради обговорили з представниками Українського агентства з авторських та суміжних прав ситуацію на ринку з відрахуванням роялті

 

14 лютого під час зустрічі голови Національної ради Юрія Артеменка, першого заступника голови Ольги Герасим’юк, заступника голови Уляни Фещук, а також членів Національної ради Валентина Коваля і Сергія Костинського з  директором Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» Дмитром Костюком і начальником юридичного департаменту Євгенією Назаренко озвучено проблемні питання з виплатою роялті авторам і виконавцям музичних творів, що мають місце з початку цього року.

 

Дмитро Костюк поінформував регуляторний орган про те, що 2017 року радіостанції припинили договори з агентством, що унеможливить виплату як українським, так і закордонним артистам відрахувань за трансляцію пісень в ефірі радіомовників. Таким чином, є побоювання, що Україна знову може стати лідером серед країн-піратів у світі. На думку Дмитра Костюка, ситуація пов’язана з тим, що організація минулого  року переглянула підхід до сплати роялті в бік їх збільшення, після чого радіостанції перестали йти на контакт.

 

Зі свого боку Національна рада розуміє всю важливість порушеного питання і вважає, що його треба вирішувати на загальнодержавному рівні. Так, під час зустрічі йшлося про доцільність внесення змін до відповідних чинних законодавчих актів. За словами представників Українського агентства з авторських та суміжних прав, воно зацікавлене також у тому, щоби регулятор у сфері медіа мав відповідні повноваження щодо перевірки наявності укладених договорів стосовно авторських і суміжних прав, оскільки нині Національна рада жодним чином не може контролювати цю діяльність телерадіоорганізацій.

 

Відтак учасники зустрічі домовилися, що надалі спільно діятимуть і напрацьовуватимуть шляхи для розв’язання ситуації, що склалася.   Додати до закладок     Роздрукувати сторінку   Повернутись до розділу  


Пошук по реєстру та архіву

Оберіть місце пошуку:

Текст:

 
 


Фотогалерея

Розширене засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, м.Київ, 19 квітня 2017 р.