English version
Новини → Новини

Національна рада провела моніторинг щодо мови ведення передач на телебаченні

У період із 12 по 27 лютого Національна рада провела моніторинг 30 українських телеканалів стосовно обсягу мовлення українською. 13 із досліджених каналів виконують вимоги щодо квоти державної мови, передбачені законопроектом № 5313, який 16 березня був ухвалений Парламентом у першому читанні за основу. 

 

Моніторилися загальнонаціональні телеканали, які здійснюють мовлення в аналоговому та цифровому (у загальнонаціональних мультиплексах) форматах; інформаційні канали, які мовлять на супутнику.

 

Результати опрацьовувалися на підставі двох діб моніторингу, пріоритетна вибірка – будній і вихідний дні. Тож підсумки зведено як середній показник за дві доби.

 

Під час моніторингу встановлено, що головною особливістю мовної ідентифікації програм українського телебачення є двомовні передачі. Їх частка становить близько 13% усіх передач на телебаченні. На окремих телеканалах вона сягає 80% («ТЕТ» - 77% і «Україна» 50% від усіх передач без урахування фільмів та комерційної інформації, «News One» - 43% усієї програми).

 

У таблиці наведено результати моніторингу щодо частки мовлення державною мовою від загального обсягу мовлення, де враховані усі категорії передач -  фільми, передачі, комерційна інформація тощо.

   Додати до закладок     Роздрукувати сторінку   Повернутись до розділу  


Пошук по реєстру та архіву

Оберіть місце пошуку:

Текст:

 
 


Фотогалерея

Розширене засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, м.Київ, 19 квітня 2017 р.