English version
Публікації у ЗМІ

Юрій Артеменко про перехід на цифрове мовлення

  
Для того, щоб нарешті перейти з аналогового на цифрове ефірне телебачення потрібно припинити всі балачки та вдаватись до дій. Аби зрозуміти, із яким обсягом робіт доведеться зіткнутися, у рамках експерименту у столиці та області взагалі планують відімкнути аналоговий сигнал.

 

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) розповів голова Нацради з ТБ та радіомовлення Юрій Артеменко.

 

Альтернативи переходу на цифрове телебачення не існує. Тож чим швидше вдасться це зробити, тим краще. Адже тема впровадження цифрового телебачення «жується» уже шість років, однак у цьому напрямку не зроблено жодних кроків.

 

«У результаті потерпають канали. Адже ті, хто не отримав цифрову частоту боїться, що завтра взагалі зникне з ефіру. Ще іншим довелось її придбати, аби якось забезпечити себе майбутнім. Є ще й такі, хто має і аналоговий, і цифровий спосіб розповсюдження. За це їм взагалі доводиться платити вдвічі більше», – розповів Артеменко.

 

Тож Нацрада переконана: потрібно якнайшвидше здійснити запланований перехід. Однак для цього слід перейти від розмов до дій. Зокрема, цього тижня у рамках експерименту планується вимкнути аналоговий сигнал у Києві та області.

 

«Столиця найбільш підготована. Тут – люди з грошима і більше передавачів. У пусті діри, де не приймає цифрове телебачення, потрібно поставити додатковий передавач. Потрібно порахувати бідних людей і за допомогою служб соцзабезпечення дати цей тюнер безкоштовно або через якийсь вигідний кредит», – наголосив він.

 

Звичайно, зробити це буде непросто, але лише таким чином можна прослідкувати, на скільки оперативно реагуватимуть відповідальні служби.

 

«Після результатів експерименту можна вже буде говорити, чи зможемо ми перейти на цифру до 1 липня чи ні», – заначив Юрій Артеменко.

 

Джерело:zik.ua  Додати до закладок     Роздрукувати сторінку   Повернутись до розділу  


Пошук по реєстру та архіву

Оберіть місце пошуку:

Текст:

 
 


Фотогалерея

Розширене засідання робочої групи зі створення правил захисту дітей у медіа, м.Київ, 19 квітня 2017 р.